KatalogP Jak si vybudovat sebevedomi

Nízké sebevědomí může ovlivnit prakticky všechny oblasti vašeho života. Může se projevovat když jste s přáteli, v práci, při poznávání nových lidí, při plánování budoucnosti…

Problémy se sebedůvěrou můžou vzniknout z mnoha různých důvodů, a postupem času si na ně tak zvyknete, že vám přijdou naprosto normální.
Pokud patříte mezi ty, kdo mají se sebevědomím tak trochu problém, určitě mi dáte za pravdu, jak otravné a nepříjemné to ale může někdy být.

Nabízím vám alespoň pár tipů, které vám pomůžou znovu najít vaše sebevědomí.

Obklopte se pozitivitou

Pozitivní, nadšení, veselí a vášniví lidé jsou nakažliví.
Obklopte se jimi a nechte je na sebe působit. Díky společnosti pozitivních lidí, se naučíte, jak sebevědomě řeší nejrůznější situace, které by vás mohly vyvést z míry.

Vytvořte si nový vzhled

Díky tomuhle tipu se budete prakticky okamžitě cítit skvěle.
Jděte ven a vytvořte pro sebe úplně nový vzhled, který vyzařuje sebevědomí. Může jít o nové oblečení, nový účes nebo třeba alespoň lepší držení těla.
Tenhle nový vzhled nechte působit nejen na okolí, ale i na vás samotné, aby vám pomohl vytvořit a uchovat staronové sebevědomí.

Sledujte co říkáte

Všichni si povídáme sami se sebou když o věcech přemýšlíme. Říkáme si třeba „Ach jo, to si nemůžu dovolit.“ nebo “To se mi nikdy nepovede.” nebo “Tuhle práci určitě nedostanu.” nebo “Tohle mi přeci bohatě stačí.”.
Tenhle druh vnitřních monologů na nás má špatný vliv, protože nám vlastně uzavírá mysl při hledání řešení a nejrůznějších cest.
Na místo toho věty typu “Jak bych si to mohla dovolit?” a “Co pro to můžu udělat?” přispívají daleko víc k naší pohodě, nalézání řešení, i většímu sebevědomí.

Udělejte změnu

Změňte práci, přestěhujte se, najděte si nové přátele, změňte návyky…
Pokud víte, že vás při nejmenším v některých oblastech vašeho života ovládá nedostatek sebedůvěry, změňte to.
Pamatujte si ale, že svoje limity si stanovujeme jenom my sami. Takže se opravdu zamyslete, a naprosto vědomě se rozhodněte co můžete nebo nemůžete dělat, a nespoléhejte na to, že ta nejsprávnější rozhodnutí za vás udělají vaše emoce nebo zažité návyky a přesvědčení.

Pokud to opravdu myslíte se změnou vážně, ale hodila by se vám pomoc, prohlédněte si seznam kouček, terapeutek a mentorek v našem katalogu, jistě najdete tu pravou podporu právě pro vás.

A nezapomeňte se přihlásit do 5 denní výzvy vděčnosti!

Katalog P - jak projevovat vděčnost a dostahovat úspěchu