Bachovy Esence – co „to“ vlastně je a jak je využít?

Můj první příspěvek do katalogu P je tu proto, abych Vám tzv. Bachovky představila.
Myslíte, že Bachovy esence zná již každý? Co vlastně dělají? Jak se používají?

Co to jsou Bachovy esence?

Bachovy esence (nebo také květové esence Dr. Bacha) nám dokáží snadno a přírodně pomáhat na cestě k emoční rovnováze – tedy pomáhají uklidňovat, zmírňovat a snadněji zpracovávat naše emocionální prožívání se.

 

Nic neléčí – nejsou to léky na naše nemoci, ale pomáhají harmonizovat naši mysl pomocí energie jednotlivých rostlin.

 

Dr. Bach byl přesvědčený, že naše emocionální nerovnováha nám způsobuje různé nemoci. A pokud budeme žít s našimi emocemi v harmonii, vyrovná se naše tělo jednodušeji i s fyzickými potížemi resp. že by naše fyzické potíže / nemoci vůbec nemusely vznikat.

 

Jsou zcela přírodní, bez jakýchkoliv vedlejších účinků, nelze se jimi předávkovat, a tak jsou vhodné opravdu pro každého. Od dospělých přes děti až po zvířátka. Samozřejmě pro diabetiky, vegetariány nebo vegany atd…

www.Katalogp.cz bachovy esence Lucie Marešová

Co obsahují tedy jednotlivé lahvičky? Jak se užívají?

V každé jednotlivé lahvičce (je jich celkem 38) najdeme výluh z květů jedné rostliny (stromů, keřů nebo bylin).

Ty pak užíváme vnitřně (nevoní), nejčastěji ve formě kapek, které si kapeme buď přímo do úst, nebo například do sklenice s vodou, a to několikrát denně (podle potřeby), v případě krizové esence opravdu často a dál až do odeznění akutních stavů.

 

Bachovky tak lze využít jak pro okamžitou a „krátkodobou“ pomoc, tak ale i dlouhodobě. 

To pak je dobré využít některý ze systémů pro určení kombinace několika rostlin, které nás pak doprovází déle, postupně jsou obměňovány a pomáhají nám se postupně vyrovnat s dlouhodobými emočními vzorci, nestabilitami a našimi emocemi, které naše chování i myšlení často doprovází i např. od dětství.

 

Apropos: kromě kapek pak existují (již od Bacha) i návody, jak Bachovy esence používat i formou zábalu či obkladu – tedy vnitřně i vnějšně.

KatalogP Lucie Marešová k čemu jsou Bachovy esence

S čím konkrétním tedy mohou Bachovy květové esence pomoci?

V okamžiku jakékoliv NOUZE (nejen emocionální, ale i fyzické): při úrazech, při náhlých situacích, při haváriích, při operacích, při úmrtí blízkých atd., ale i při běžných každodenních potížích (spáleniny, štípance, nevolnost, panika)

 

V jedné z knih zabývajících se Bachovými esencemi Peter Damian uvažuje, že tzv. Bachovky zná až 80% žen a někteří muži, ale bohužel jich většina nedošla dál, než k zakoupení a občasnému využití té nejznámější směsové esence obsahující 5 různých druhů esencí, kterou sestavil sám Dr. Bach (sám ji používal v nouzových a náročných situacích) – tzv. Originál – krizová esence Dr. Bacha, kterou anglická firma Nelsons prodává již několik desítek let jako Rescue remedy®, dnes již v mnoha konzistencích a úpravách. Jsou to „kapičky pro všechny nepohodlné a nepříjemné, zkrátka zatěžující až vyčerpávající situace – stavy“.

 

Pod značkou Energie rostlin jí nabízíme s názvem Krizová esence Dr. Bacha a její zvláštností a největší předností je vysoký 7% podíl mateční esence. (o výrobě, podílu mateční esence v lahvičkách i o dalších „tajích“ v receptuře se dočtete na webu Energie rostlin).

U nás je koupíte v podobě tradičních 20ml kapiček, ale také ve spreji (20ml s rozprašovačem), v perličkách na bázi sacharózy zcela bez alkoholu a nebo také jako praktické pastilky, které se vejdou do každé kabelky nebo auta a my je doporučujeme přibalit i dětem do školy 

 

V případě dětí: již od prvních okamžiků života např. při potížích se spánkem, na různé strachy, pro podporu sebevědomí, při adaptaci na nové prostředí, pro soustředění se ve škole, při žárlivosti nebo velké netrpělivosti a roztěkanosti, prožitcích vzteku a vzdoru a v mnoha dalších okamžicích

 

Dospělým Bachovky uleví od smutku, úzkostí až depresí, od paniky, od strachů, v případech psychické i fyzické únavy, při adaptaci se na nové prostředí, při zbavování se zlozvyků nebo nevhodných návyků a v mnoha dalších případech (včetně doprovodu maminky v těhotenství nebo při porodu)

 

A samozřejmě nemůžeme zapomenout na zvířátka, pro která jsou také výborným přírodním prostředkem úlevy.

Jak tedy vybrat, co právě potřebujeme?

Já osobně jsem například hledala dost dlouho (a studovala a četla a jezdila po světě), než jsem našla a mohla se ztotožnit se způsobem, podle kterého esence vybírat a používat. Knížek existuje celá řada, stejně tak seminářů a certifikátů vč. toho z Bachova centra. Dlouho jsem hledala souvislosti a ptala se, proč se vůbec do daných emocionálních prožitků dostáváme, proč se nám opakují atd.

 

Sám Bach doporučoval nalezení a spolupráci s „poradcem“, který z výroků a chování klienta v rámci dialogu určí, které esence použít a který je opravdu zkušený. Na něj pak navázali další pokračovatelé a objevitelé, kteří právě určování esencí a jejich vzájemné vztahy a lidské prožitky dále zkoumali. 

 

Výsledkem je pro mě (a mnohé další z našich kurzistek) využívání těchto nových poznatků a výzkumů a sestavování individuálních směsí v rámci poradenství – a to jak pro akutní případy, tak i v podobě dlouhodobého doprovodu klienta (klientky) při pochopení a zpracování emocionálního života jako takového.

A mnohé dámy pak z poradny po nějaké době zamíří na některý ze SEMINÁŘŮ, které také – vedle PORADENSTVÍ (online i osobně) a provozu e-shopu pod hlavičkou Energie rostlin nabízíme.

 

Zakoupit si ale můžete i již předmíchané poněkud univerzálněji sestavené směsi, které jsou vhodné především pro ty, kteří se na poradnu ještě tak úplně necítí nebo nevědí, zda je Bachovy esence osloví, nebo je třeba chtějí někomu darovat. Protože jsou namíchané ze směsí esencí odpovídajících nejčastěji prožívaným emocím v dané situaci (např. pro klidný spánek), nezohledňují sice úplně správný výběr jako individuální směs, ale za zkoušku určitě stojí .

 

Jednoduchost přírody, ke které se právě teď snažíme vracet, i soulad – vnější i vnitřní, o nějž se mnozí z nás snaží, nalezení klidu: právě to pro nás Bachovky ztělesňují.

 

Vizí celé Energie rostlin je zprostředkovat každému alespoň malinké okamžiky energie, flow, spočinutí v lehkosti bytí.

 

Zkusíte Bachovky i Vy?

autor: Lucie Marešová

 

Již mnoho let se zajímám o člověka a jeho psychiku a jeho jednání. Ráda školím, pořádám semináře a setkání (především, ale nejen) v souvislosti s Bachovými esencemi, nabízím coaching (raději hledám řešení než důvody).

 

Zastihnete mě i v poradně v Tichém prostoru v Mukařově v níž připravuji směsi Bachových esencí na míru a provozuji i e-shop Energie rostlin.

Katalog P - Lucie Marešová Bachovy esence

Zajímá a baví vás práce na osobním rozvoji?
Chcete žít svůj život v lehkosti?
Nechte se informovat přímo do vaší mailové schránky.

 

Pokud cítíte, že potřebujete osobní podporu
vyberte si z žen z našeho katalogu,
nebo mi napište na podpora@katalogp.cz,
probereme vaší situaci, a vymyslíme spolu
která z forem podpory pro vás bude v tuto chvíli nejlepší.