Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Duše K – tentokrát o prenatální a perinatální psychologii, buněčné mysli a paměti

7 ledna, 2023 @ 19:30 - 21:30

Zdarma

Duše K – tentokrát o prenatální a perinatální psychologii, buněčné mysli a paměti s Dr. Thomasem Vernym, MUDr. Helenou Máslovou a Mgr. Terezou Winklerovou

Hosty Jaroslava Duška jsou nestor prenatální a perinatální psychologie a autor světového bestselleru Tajemství nenarozeného dítěte Dr. Thomas Verny. MUDr. Helena Máslová, která se mnoho let věnuje psychosomatice, práci s traumatem, dlouhodobě usiluje o humanizaci porodnictví a podporu ranné vazby matky a dítěte (bondingu). A zakladatelka úspěšného projektu Kongres inteligentního pohybu Mgr. Tereza Winklerová. Tereza je také lektorkou jógy a dlouhodobě se inspiruje mnoha přístupy práce s tělem a pohybem, mj. také vývojovou kineziologií, somatickou embryologií, kraniosakrální terapií a dalšími.
Témata, o kterých se bude hovořit: Dr. Thomas Verny, který má československé kořeny, je světově proslulý lékař, psychiatr, vědec a průkopník prenatální a perinatální psychologie. Je zakládajícím prezidentem APPPAH – Asociace prenatální a perinatální psychologie a zakládajícím redaktorem „Journal of Pre and Perinatal Psychology“. Thomas je lékařem, který posouvá hranice vědění.
Dr. Thomas Verny přináší řadu nových objevů z oboru fyziologie, genetiky a kvantové fyziky a předkládá pádné důkazy o tom, že všechny tělesné buňky, nejen buňky nervové, ukládají paměť, ovlivňují genetické kódování a přizpůsobují se změnám prostředí. Toto jejich chování přispívá k fenoménu mysli a vědomí. Mysl není pouze v mozku a mozek není pouze v hlavě.
Verny ukazuje, že buněčná paměť není jen představou, nýbrž velmi dobře zdokumentovaným vědeckým faktem. Seznamuje mimo jiné také s výzkumy na poli epigenetiky a hovoří o dopadu našich prožitků, návyků a okolního prostředí na děti, které budou teprve počaty.
Otevírá příležitost překročit obecně přijímaná mylná omezení, čímž přispívá ke snaze o celoplanetární zdraví a harmonii.
Thomas je dlouholetým přítelem Bruce Liptona, který k jeho poslední knize The Embodied Mind (na jaře příštího roku vyjde české vydání) napsal tuto předmluvu:
“Kniha ´Vtělená Mysl´ od Thomase Vernyho je hluboce významnou syntézou a souborem vědeckých poznatků, odhalujících, jakým způsobem buňky využívají vědomí při projevování svých životních funkcí, a jak navíc vytvářejí rozvinutý nervový systém, který koordinuje a umožňuje chování směřující k přežití mnohabuněčných celků, například lidského těla. Vernyho chápání kolektivního buněčného vědomí a role epigenetiky je výzvou pro tradiční a dosud převládající redukcionistický koncept. Zdůrazňuje potřebu daleko celostnějšího, systémovějšího přístupu při chápání biologických procesů v organismu člověka. Tato kniha vás seznamuje s výsledky moderních vědeckých výzkumů a otevírá vám příležitost překročit obecně přijímaná mylná omezení, čímž přispívá ke snaze o celoplanetární zdraví a harmonii.“
www.thomas-verny.cz
Překlad z anglického jazyka zajistí Marcela Berith